Ірина Томаченко

Соборна площа корабелів

У центрі площі я бачу фонтан , в ньому буде знаходитися корабель,  на вітрилах якого буде наш прапор Миколаївської області. Так як це символіка нашого міста,Місто корабелів, вона буде привертати увагу гостей та мешканців, буде цікава дітям та батькам, і слугуватиме гарним спогадом туриста про Миколаїв.

Пропоную зробити корабель, таким як він зображений на прапорі але з вітрилами , як сказано вище. Вода буде розливатися з-під судна по всіх сторонах.

По обидва боки від фонтану оформлені дві клумби з квітами висадженими в український орнамент. А центральна клумба , фронтально розмішена від корабля, як блакитно-жовтий стяг.

Зліва та справа від фонтану, на газоні, інсталяція зграї білих голубів в стані польоту. Реальної величини, на різній висоті порівняно з людиною, яка стоятиме коло них. Білі голуби , як символ миру в нашому місті.

На діагональних алеях хочеться додати освітлення та лавки для відпочинку. А також оздобити газон натуральним парканом з вистрижених кущів, який слугуватиме природнім огородженням зеленої зони та алеї під час масових заходів , таких як концерти.

Місцем для тих самих великих концертів так і залишиться права сторона, біля церкви.

Ділянку засаджену деревами можна доповнити столами зі стільцями, наче діалог с природою в центрі міста, або просто зона відпочинку для мешканців. Також хотілось би розширити туалет (або замінити його), а би не строювалась величезна черга під час масових заходів. І не забути створити комфорті умови для людей з обмеженими можливостями. За прикладом туалету в містечку «Казка»