Євгеній Калашнік

Майдан Соборний

Покриття майдану має бути вимощене гранітними плитами, адже таке мощення може слугувати як прикрасою і воно є стійким до навантажень і природних явищ. Також, в покритті мають бути присутні точкові системи водовідводу. Майдан Соборний має бути облаштований бордюрними пандусами задля зручності доступу до площі всіх категорій пішоходів.

Чистота. На майдані повинна бути встановлена достатня кількість урн для сміття, які не є стаціонарними та стилізовані під загальний вид.

Меблі. Пропонується встановити лавки, подібні до лавок, що зображені у вкладеному файлі.

Зелені зони – композиції з насаджень дерев і квітів. Вони повинні мати квадратні або прямокутні форми. Ці зони мають бути огороджені невисоким бордюром. Зелені зони не можуть виконувати функції зон відпочинку.

Зони відпочинку – місця, де люди матимуть змогу відпочити, використовуючи міські меблі. Лавки мають бути встановлені у достатній кількості в різних місцях, в тому числі і біля зелених зон.

Фонтан. Пропонується  встановити фонтан, що має квадратну форму і по периметру якого буде можливість сидіти людям.

Скульптура. Пропонується встановлення кубістичної скульптури. Важливий наголос робиться на встановлення саме скульптури, а не пам’ятника.

Центр майдану повинен бути окремою зоною, яка не буде нічим заповнена. Натомість, там можуть встановлюватися тимчасові споруди, сцена і т.д.

Освітлення майдану має здійснюватися за допомогою щогл освітлення, що будуть розташовані з боку вул. Адміральської з двох кутів майдану.

Головна ялинка міста, що раніше встановлювалася на вул. Соборній біля Каштанового скверу, має встановлюватися саме на Соборному майдані.

За безпекою та правопорядком  має стежити поліція.

Будівля поштамту

Функціональне призначення будівлі змінити, натомість створивши там арт-галерею сучасного мистецтва. Також дати можливість підприємцям відкривати там кафе і ресторани, тим самим заохочуючи громадян до відвідування публічного простору.

Тротуар біля поштамту  вимостити плитами, освітити за допомогою вуличних світильників, обладнати бордюрними пандусами і обставити деревами в контейнерах. Перетворити його на фуд-корт для кафе і ресторанів, що знаходяться у будівлі поштамту.

Відрізок вул. Адміральської

У разі, якщо він стане пішохідною зоною, облаштувати там фуд-корт. У іншому випадку, облаштувати там велодоріжку.

Відрізок вул. Лягіна

Через велику кількість дерев, зона навпроти мерії є дуже тінистою. Саме тому пропонується зробити її повністю пішохідною і встановити там прокат велосипедів.

Флотський бульвар

Променад має бути вимощений плитами і облаштуваний бордюрними пандусами, щоб зробити його доступним для всіх категорій громадян. Необхідне встановлення достатньої для рівномірного освітлення кількості вуличних ліхтарів. Облаштування стаціонарними лавками і стаціонарними урнами для сміття.

ir1qck_qdg8