Попков Д. Савачук Б. Черногор Д. Керівники : Литвиненко І.С. Подолянець Т.В. Демченко М.А.

Концепція реконструкції Соборної площі

Соборна площа є осередком ділової, суспільно та культурного життя міста.

Метою реконструкції площі є поліпшення функціональних і просторово територіальних композицій.

Основною ідеєю проекту є встановлення пам'ятного знаку у виді сітчастої кулі з світлодіодною підсвіткою у центрі каскадного фонтана який є основною частиною композиції і благоустрою прилеглої території, а також установка оглядового майданчика в районі Інгульського спуску. Передбачається комплекс благоустрою зеленої зони і території біля пам’ятнику героїв України з розбивкою доріжок, установок лавок, ремонтом прилеглої площадки, заміна асфальтового покриття на гранітну плитку на основі геометричного візерунку. Оновлення зеленої зони, передбачається: організація майданчика для занять скейтбордингом також організація глядацьких місць з огорожею по периметру.

Біля памятногознаку у виді сітчастої кулі з фонтаном встановлюється на парапети висотою 500 мм. з вбудованими місцями для сидіння, стінки яких облицювуються штучним каменем з імітацією мармуру по периметру.

Озеленення передбачає посадку низькорослих самшиту і чубушника звичайного, створення квіткових композицій на тлі газону.

Одним з основних об'єктів благоустрою є нависаючий оглядовий майданчик з плавним переходом на неї із зеленої зони.

Проектом передбачено встановлення пам'ятного знаку у виді сітчастої кулі з світлодіодною підсвіткою у центрі каскадного фонтана. Передбачається світові сюжетні композиції на поверхні сфери, також різнокольорова підсвідка струменів водної гладі фонтану.

Установка додаткового освітлення у вигляді декоративних вуличних ліхтарів і сучасних системи прожекторного підсвічування адміністративних будівель, що знаходяться на площі; Виконком, Головпоштамп, Театр.

Повний опис ідеї за посиланням.