Чепак Олена; Зінов’єв В.С. ; Крисенко К.Г.; Єршова Л.В.

Відкритий простір (Open place)

Наше рідне місто Миколаїв завжди славилося своєю красою та посідає одне з перших місць по кількості зелених насаджень у країні. Місто розташоване на території з унікальним природним кліматом та багатими ґрунтами. Використовуючи ці дані, ми підготували декілька ідей по покращенню зовнішнього вигляду Соборної площі поряд с бульваром адмірала Макарова.  

Площа – це те місце, в якому збирається велика кількість людей на міські свята. Обов’язковим атрибутом кожного заходу є влаштування сцени для якої ми знайшли місце на площі. Так, може вона не дуже велика, але ми підібрали для неї зручне місце як для глядачів, так і для артистів (серед дерев можна ставити намети та влаштовувати переодягання, зберігати інвентар та полегшити процес чекання артистів свого виступу) (додаток А).

Характерною рисою площі є те, що вона являє собою відкритий простір. Головна площа нашого міста вже декілька десятиліть не змінювала свого зовнішнього вигляду, тому ми вирішили її трохи відкоригувати. Суцільний зелений газон у деяких місцях ми вирішили поєднати з мощенням, квітковими насадженнями та, навіть, взяли на себе сміливість посадити декілька дерев (додаток Б).

За площею є зелені насадження з дуже цікавими деревами: гінкго дволопатеве, альбіція ленкоранська, каркасне дерево. Серед них ми вирішили влаштувати два затишних майданчика. Перша ділянка має на меті допомогти птахам перенести зимівлю, залучити людей до підгодівлі та тремтливого ставлення до природи. Ця ділянка представляє собою одину велику дерев’янну шпаківню, в якій може поміститися дуже багато пташок, а отже і їжі для них. Навколо великої шпаківні знаходяться п’ять малих. Ділянка знаходиться недалеко від стежки, що не перешкоджатиме жителям міста повернути вбік та відвідати пернатих мешканців. На наш погляд шпаківня дуже гармонійно виглядає разом з оточуючим середовищем. Це так звана «прозора нитка» між людиною і природою, яка існує для взаємопорозуміння між собою (додаток В).

Друга ділянка – “Little Free Library”, яка дуже швидко набрала популярність у зарубіжних европейских країнах і ось прийшла до нас. У містах України, таких як Одесса, Київ, Львів тощо її дуже тепло сприйняли. Ми зрозуміли, що не зайвим буде втілити це у нашому місті. Саму мині-бібліотеку ми пропонуємо зробити із брусків дерев, в середені брусків будуть знаходитися водонепроникні полиці для цілісності книжок. Бібліотека буде знаходитися посередині майданчика у спецільній зоні, що не заважатиме вибору книг та прогулянці вздовж доріжки. Навколо зони по обидві сторони будуть розміщені зручні лавочки з урнами для сміття, для відпочинку та зручного читання улюбленої книги. Задля безпеки у темні години ми пропонуємо встановити гарні ліхтарі (додаток Г).

Наступна ділянка – куточок для закоханих. На території площі Соборної знаходиться символ кохання – два лебеді, біля яких охоче фотографуються закоханні. Для доповнення композиції ми пропонуємо розмістити ажурний дерев’яний трельяж з виткими трояндами, в центрі якого буде знаходитися колона зі скульптурою невеличкого купідона. У зимовий період, трельяж не втратить декоративності, так як його можна бути прикрашати штучними прикрасами для проведення романтичних фотосесій. Але ж полюбуватися та понирути в атмосферу кохання можуть не тільки закохані, а й всі охочі яким подобається дивитися на прекрасне (додаток Д).

По обидва боки від доріжки, яка веде від місця сцени до стели ми плануємо розбити два квітника з багаторічних ґрунтопокривних рослин. Вони будуть додавати природніх кольорів оточуючому середовищу (додаток Є).

Біля існуючого спортивного майданчика є вільна ділянка, яку ми пропонуємо досить незвично оформити. Загадковість цієї ділянки у тому, що тут ми плануємо розмістити зручні та оригінальні лавки, які світяться у темряві і надають цьому місцю певної атмосфери, яка створить добрий настрій на весь день. Особливої казковості вона набуває у вечірній час доби. Це буде затишне місце, яке зможуть відвідати молодь (додаток Ж). Спортивний майданчик ми плануємо оновити та додатково облаштувати дитячими спортивними знаряддями, так як дітлахи охоче його відвідують.

Окрім, тематичних куточків ми пропонуємо різні лавки (додаток З), урни та ліхтарі (І).

На цьому все. Сподіваємося, що наші ідеї знайдуть своє втілення та нададуть нашому улюбленому Миколаєву місця, якими можна буде пишатися, місця, які створені для відпочинку громадян нашого міста, місця – які надихатимуть та підштовхуватимуть нас поважати та любити природу нашого міста. Воно постійно розвивається і продовжує жити.