Ганна Тимченко

Реконструкція площі Соборної за принципом симетрично осьової композиції

Повний текст опису ідеї за посиланням 

Отже для того щоб гармонізувати середовище пропоную:

1. Розпланувати площу максимально симетрично відносно осі будівлі Міської Ради, щоби об’єднати Їх в один ансамбль. Такий підхід не буде суперечити основній планувальній структурі території, оскільки застосовується регулярне планування і симетрино-осьова композиція.

2. Відділити дизгармонійну будівлю Головної площі лінією озеленення.

3. Під час реконструкції площі пропоную провести архіологічні дослідження, щоби зафіксувати та заекспонувати фрагменти первісної головної споруди цієї площі – Будівлі Магістрату.

4. В плануванні площі використати принцип класичного регурлярного парку. 5. Перенести місця для паркування автомобілів з площі перед Міською Радою на вулицю Адміральську паралельно площі Соборній.

6. Замостити площу в одному рівні аж до будівлі Міської Ради, що зробить її більш зручною для людей з ображеними фізичними можливостями.

7. По обидві сторони площі висадити дерева листяних порід, середньої висоти та густоти крони.

8. Також проектом передбачається влаштування двох фонтанів в західній частині площі та території для можливого влаштування монументу – в північній частині площі.

9. Площа може функціонувати як сквер з освітленням та лавками, так і бути облаштованною під різні зони громадської активності.

Зонування площі див. план-схему арк. No4