Галина Водоп'янова
Моє місто
Повний опис ідеї за посиланням.
Що перше спадає на думку, коли Ви чуєте слово «Миколаїв». Кораблі, адмірали та….якір. Цей символ може стати однією з основних візитівок міста корабелів. Я пропоную розмістити 6 таких якорів на місці пам’ятника (1).
Три об’єкти мають бути більші за інші. Це додасть динамічності до загальної картини сприйняття.
Об’єкти:
- Тривимірне зображення з чіткими гранями;
- Різне положення (має бути відчуття випадкового розміщення, з нетиповою концепцією);
- Колір має бути різний у всіх елементів (світлі кольори, контур фігури, або «каркас» має бути чітким та виділений темним кольором);
- Ширина кожного якіра не має перевищувати 1,5 метри, а висота 1,3 метри;
- Відстань між елементами має бути 1 метр – чітка геометрія дозволить надати постановці відчуття комплексності та впорядкованості, а перед тим нестримності та сучасності. Цей об’єкт має поєднувати сучасне та минуле (історичне) місто.
- Замість звичайного перекриття під елементами можна попрацювати з митцями, що зможуть намалювати на асфальті 3D зображення у вигляді води та хвиль, останні з яких мають набувати об’ємної форми, аби створити динаміку.
Форма втілення ідеї визначає Миколаїв, його історію, а ось сама реалізації – різні за розміром грані, додаткове освітлення, різні кольори та сміливий підхід до втілення ідей, підтвердить бажання миколаївців бути насправді європейським містом. Цей витвір мистецтва може бути достойною заміною будь-якому пам’ятнику, адже вшанування відомих особистостей у слов’янських державах у вигляді встановлення пам’ятників століттями перетворюється на культ особистості, який нам нав’язували раніше. Новий час окреслює нові правила.
Ця композиція буде візитною карткою. ЇЇ можна вдало використовувати під час підготовки відео, фото робіт на всеукраїнські конкурси, аби підкреслювати унікальність міста. Аби надати інформативності цьому об’єкту пропоную розмістити на різних гранях кожного з елементів по одній цитаті про море, мореплавців, корабелів – по одному вислову на один якір. Сьогодні більшість життя ми проводимо у соціальних мережах, тому вважаю за необхідним зробити такий простір у центрі міста, який буде популяризувати Миколаїв та демонструвати його, як місто творчих та сміливих людей.
Найлегшим шляхом є докорінна зміна ландшафту, перепланування «зелених зон», але у цьому немає потреби. Паркова зона, що знаходиться на території площі, потребує лише доопрацювання. Необхідно посадити молоді дерева та кущі, що будуть символізувати нове життя площі та надасть парку оновленого вигляду, облаштувати урни, яких так не вистачає.
Пішохідна дорога, що прямує уздовж парапетів має існувати. Ці три метри старезних плит пам’ятають навіть ті, хто вже пів життя прожив за територією Миколаєва. Цікавою пропозицією є оформлення газонів з додаванням більшої кількості квітів. Окрім масивних дерев уздовж пішохідної дороги пропоную посадити квіти та кущі, що будуть займати близько метра.
Єдине чого бракує – освітлення та наявність лавочок, або ж невеликих зон відпочинку. Вони можуть складатися, як з декількох лавочок, так і зі спеціальних перекриттів, що перетворюють парапет у місця для сидіння. Лавочки, можуть бути у вигляді хвиль та перекриттів, у темних кольорах. Достатньо лише 2-3 таких об’єкти на території парку (2)
Ці легкі засоби допоможуть пересічній людині зупинити на мить та нарешті побачити красу краю, який її оточує.
Спортивний майданчик – найбільш дивна річ, але зі цілком зрозумілою метою – активний відпочинок для дітей. Інвентар необхідно приладнати у найближчому житловому комплексі, аби люди могли продовжувати слідкувати за здоров’ям, але навряд це можна залишати у центрі міста. На місці майданчика можливо обладнати сучасну зону для відпочинку – декілька круглих столів, які об’єднані кольором, але різні за формою. Є пропозиція про створення дитячого майданчику з морською тематикою, який буде розташований у вигляді кола.
Складові дитячого куточку:
- Дитячий «острів» – каркас з невеликими тунелями та канатами для активних дитячих ігор;
- «острів» має бути розташований по колу, а в центрі експозиції – великий глобус, з назвами держав, аби діти могли граючись вивчати географію.
У нашому місті дуже багато дерев та парків. Значно менше в нас просторих галявин з доглянутими травами та квітами. Я вважаю, що не має необхідності нагромаджувати простір на місці сучасних «зелених зон». Є необхідність трохи змінити звичну форму, та надати перевагу більш плавним лініям, без чітких ліній. Ці галявини використовуються для розміщення різноманітних презентацій. Пропоную обладнати декілька «робочих зон», за досвідом грузинського дизайнера Алавердашвили. Двох таких об’єктів буде досить, аби забезпечити комфортне перебування миколаївців на території «Зелених зон» у будь яку пору року (3)
Навпроти будівлі міської адміністрації пропоную розмістити ще один символічний об’єкт (4). На прикладі зображено корабель занадто нагромаджений складовими. Пропоную створити спрощену варіацію,зі збереженням хаотичних ліній та світлих кольорів, що на фоні зелених дерев, будуть вигравати на контрасті. Трохи освітлення – готовий витвір сучасного мистецтва, який має корені в історію міста. Цей корабель має втілювати легкість, швидкість та сучасність. Аби привернути цікавість цій частині площі, можна влаштувати декілька стендів, де буде розміщена історія, видатні діячі або сучасні особистості, які своєю роботою прославляють рідний край. В ідеалі це має бути автоматизований процес, але навіть стенди з друкованими матеріалами будуть цікаво виглядати на фоні повної відсутності популяризації сьогодення Миколаєва у самому серці міста.
Остання, але не менш цікава пропозиція, облаштувати невеликий стенд, найяскравішою частиною якого будуть маленькі копії кораблів. Ці невеликі за розміром частинки (5) будуть розміщені у спеціальних секторах. Поряд з макетом кораблів треба розмістити невеличкі історії, які пов’язані з ними, що може підігріти цікавість миколаївців та гостей міста до нашої історії. У середині експозиції пропоную розмістити певну форму (скриньку), у яку кожен зможе залишити побажання, враження або ж цікаву пропозицію, що стосується оновлення площі та міста в цілому.