Валентин Мазур

Гайд парк

Миколаїв має цікаве розташування приміщень органу місцевого самоврядування та місцевого органу державної влади. Вони знаходяться один навпроти одного.

На площі між будівлями традиційно влаштовуються політичні та громадські мітинги. Але іноді виникає проблема, коли мітингують перед входом до приміщення міської ради чи ОДА. Створюються конфліктні ситуації, порушується громадський порядок. Призначення площі вже склалося попередньою практикою, тому потрібно його лише закріпити, як громадський простір для реалізації зворотнього зв’язку між владою та громадянами.

Для впорядкування проведення мітингів на центральній площі міста, пропоную встановити стаціонарну трибуну на місці колишнього пам’ятника Леніну. Адаптувати територію для комфортної та конструктивної реалізації громадянами свого права на мирне зібрання. Можливо, щоб не витоптувався, газон не потрібно садити навколо трибуни з розрахунку площі на мітинг до 300 осіб (більше учасників буває рідко). Потрібно інше, більш тривке покриття. Міська рада має сформувати рекомендації для громадян щодо організації та проведення громадських зібрань (наприклад, формулювання резолюції мітингу та відправлення делегації представників до органу влади для передачі вимог протестуючих). В рамках закону та у формі рекомендацій, підкреслюю.

Для нагадування громадянам про їх громадянський обов’язок варто встановити пам’ятну дошку або камінь миколаївському Майдану та квітневим подіям 2014 року.

Частину ближче до ОДА доцільно зробити вкритою газоном, для відпочинку громадян.

Вищевказані пропозиції сприятимуть підвищенню рівня культури масових зібрань та демократії участі в Україні.

Легенда:

  1. Флагшток перенести в центр.
  2. Пам’ятний знак захисту міста від “російської весни” 2014 року.
  3. Подіум і трибуна оратора.
  4. Зайва клумба, заважатиме.
  5. Газони з дренажем, для відпочинку громадян просто неба влітку.